Home Firma Zebranie odpowiedniego zespołu
Firma

Zebranie odpowiedniego zespołu

Nie da się ukryć, że na sukces firmy pracuje wiele osób. Nie da się dobrze zarządzać przedsiębiorstwem, jeśli wcześniej nie stworzy się odpowiedniego zespołu. Pamiętajmy o tym, że jego wartość nie jest sumą wartości poszczególnych pracowników – kluczowe zdają się być relacje pomiędzy nimi i umiejętność podejmowania efektywnej współpracy.

Kiedy szykujemy się do wkroczenia na rynek z nowym projektem biznesowym, to nie wystarczy nam do tego dobry biznesplan. Musimy również znaleźć odpowiednich wykonawców dla naszych pomysłów, a to nie jest łatwe. Jako że poziom bezrobocia w naszym kraju jest dość duży, to pracy szuka wiele osób o wysokich kwalifikacjach.

Nie każdy z nich nadaje się jednak do naszego zespołu. Jeśli sami nie znamy się na sferze HR, to podczas rekrutacji możemy wynająć specjalistę z tej dziedziny, który za nas wykona tę pracę. Wiadomo, że on również może się pomylić, jednak przecież żaden dobry zespół nie powstał w krótkim czasie – ludzie muszą się odpowiednio zgrać ze sobą, a dopiero po pewnym czasie można zauważyć, kto w danej roli nie sprawdza.

Author

Konsol