Home Akcesoria dla dzieci Zabawki do kąpieli? Od kiedy pozwolić dziecku je brać ze sobą?
Akcesoria dla dzieci

Zabawki do kąpieli? Od kiedy pozwolić dziecku je brać ze sobą?

Każda kąpiel jest przyjemniejsza, jeśli towarzyszą jej ulubione zabawki. Kaczuszka unosząca się na wodzie, statek, który płynąc rozpryskuje wodę na boki, koło młyńskie, które się kręci, kiedy lejemy na nie wodę. Możliwości jest naprawdę wiele, a to oznacza, że może kupić naprawdę wiele ciekawych zabawek do kąpieli. Które z nich wybrać, abyśmy mieli pewność, że dziecko będzie miało przy tym świetną zabawę i jednocześnie, od kiedy pozwalać dziecku na zabawę podczas kąpieli?

Przyjrzyjmy się różnym propozycjom

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję i wyjdziemy ze sklepu z zabawką do kąpieli, powinniśmy się im dokładnie przyjrzeć. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy są one bezpieczne i odpowiednie do wieku naszego dziecka. Po drugie powinniśmy również wybrać taką propozycję, która może spodobać się naszemu dziecku.

Wśród zabawek do kąpieli będziemy mieli różnego rodzaju piłki, gumowe zwierzątka, specjalne pływające klocki, zabawki montowane do ściany albo brzegów wanny, po których będzie mogła lecieć woda, wprawiając je w ruch, a nawet sprawiając, że niektóre z nich zaczną wydawać dźwięki. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego też, powinniśmy wybrać takie zabawki do kąpieli, które będą pasowały do naszego dziecka i je zainteresują. Przy starszych dzieciach świetnie mogą się sprawdzić również specjalne pisaki, którymi spokojnie będzie można pisać po płytkach czy brzegu wanny, a po skończonej zabawie wystarczy tylko pomalowaną powierzchnię przetrzeć wodą, aby znowu wyglądała jak dawniej. Takich zabawek, które mogą umilić kąpiel jest naprawdę wiele, dlatego też, warto się dokładnie przyjrzeć im wszystkim.

Od kiedy?

Innym pytaniem dotyczącym zabawek do kąpieli jest to, kiedy możemy je dawać dziecku. Warto tutaj powiedzieć, że występują one w różnych rodzajach, a więc spokojnie znajdziemy takie, które zainteresują kilkulatka, jak i takie, które będą odpowiednie i bezpieczne dla kilkumiesięcznego dziecka.

Ogólnie zabawki do kąpieli możemy zacząć wprowadzać już od momentu, w którym dziecko będzie potrafiło siedzieć. Wówczas taka zabawka może wzbudzić jego zainteresowanie, łatwiej będzie mu po nią sięgnąć, a jednocześnie będziemy w nim wzmacniać przekaz, że kąpiel jest fajna i warto ją brać. Wybierając zabawki do kąpieli powinniśmy sprawdzać, czy są odpowiednie do danego wieku. Nie mniej gumową kaczuszką spokojnie może się już bawić nawet półroczne dziecko. Warto zobaczyć jakie mamy możliwości. Jakie zabawki do kąpieli możemy wybrać i dla jakiego wieku są one przeznaczone.

Wówczas będziemy mieli pewność, że nie tylko sprawimy naszemu dziecku ogromną radość, ale również zadbamy o jego bezpieczeństwo.

Author

Konsol