Home Moda Stringi- skąd się w ogóle wzięły
Moda

Stringi- skąd się w ogóle wzięły

Wprowadzanie nowych trendów, dokonywanie rewolucji, jak również stawianie na oryginalność w modzie bardzo często wiąże się z koniecznością zmiany innych równie ważnych rzeczy. Śledząc minione epoki widać wyraźnie, jak chociażby za sprawą skracania spódnic, należało wprowadzić rajstopy.

Biorąc pod uwagę ten przykład okazuje się, że pozostaje jeszcze jedna kwestia. Mowa o bieliźnie, która choć była wygodna, to z czasem stawała się mało praktyczna.

Te rozsławione już pantalony o długich nogawkach, zdecydowanie nie nadają się pod spódnicę. Dlatego też niezbędne okazało się przerobienie takich majtek na mniejszą i krótszą wersję.

I to właśnie przyczyniło się do powstania najbardziej skąpych, ale zarazem wygodnych stringów. Ich popularność szybko się rozpowszechniła i do dzisiaj stanowią najbardziej porządny element damskiej bielizny.

Warto jeszcze podkreślić, że w tym samym okresie zaczęto zwracać uwagę na materiały, czego dowodem są koronki i luksusowe tkaniny, które zaczęto wykorzystywać w damskiej bieliźnie.

Author

Konsol