insion.pl Postep

Spodnie dla kobiet

Nie ulega wątpliwości, że spodnie stanowią jeden z absolutnych must have kobiecej garderoby. Rewolucja, na drodze której toczyła się walka o możliwość założenia tego stroju przez płeć piękną nie była łatwa.

Długie batalie próby kreowania męskiego wizerunku spotykały się z takim samym odzewem, jak współczesne zakładanie spódnic przez mężczyzn. Można sobie wyobrazić, jak wielka dokonała się przemiana w tym zakresie.

Dzisiejsza moda, która obfituje co sezon w nowe fasony, okazuje się być powielaniem dawnych propozycji, które odeszły w zapomnienie. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że tak popularne dzisiaj haremki, bloomersy, czy wysoki stan spodni, to trendy jeszcze z przed wojny.

Niemniej jednak społeczna akceptacja spodni miała miejsce dopiero po jej wybuchu. Sytuacja kobiet w tym czasie nie była łatwa, a spodnie zdecydowanie ułatwiały wiele czynności.

Jednak nadal były tylko okazjonalnym strojem. Dopiero po II wojnie światowej zyskały miano codziennej damskiej stylizacji i tak jest do dzisiaj.