Home Akcesoria dla dzieci Ręcznik bambusowy dla niemowlaka – co je wyróżnia?
Akcesoria dla dzieci

Ręcznik bambusowy dla niemowlaka – co je wyróżnia?

Można by powiedzieć, że ręcznik to ręcznik i nie ma większego znaczenia, który z nich wybierzemy. W końcu najważniejsze jest to, abyśmy jak najczęściej je prali, żeby pozbyć się różnych drobnoustrojów, które mogą się na nich zbierać i żeby były dopasowane do zadania, które im powierzymy. Innych rozmiarów powinien być ręcznik do twarzy, innych ten kąpielowy, a w przypadku niemowląt powinniśmy jeszcze zadbać o to, aby ręcznik dla nich posiadał odpowiedni kaptur, którym będziemy mogli okryć głowę od razu po kąpieli. Jednak prawda jest taka, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się ręczniki bambusowe. Co one w sobie posiadają, że ludzie tak chętnie z nich korzystają, zwłaszcza jeśli poszukują ręcznika odpowiedniego dla małego dziecka?

To musimy wiedzieć

Jeżeli zastanawiamy się nad możliwością zakupu ręcznika bambusowego, to przede wszystkim powinniśmy poznać jego zalety. Powinniśmy sprawdzić, co on nam oferuje, czego nie zagwarantują nam zwykłe ręczniki, że tak wielu ludzi jest nim zachwyconych i go poleca. Przede wszystkim warto wiedzieć, że dzięki specyfice jaką mają włókna bambusowe, ręczniki te są elastyczne, przyjemne w dotyku i co niezwykle ważne, wchłaniają wilgoć znacznie lepiej, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych ręczników. Dodatkowo jeszcze warto powiedzieć, że chociaż wchłonie tak wiele wilgoci, sam będzie znacznie bardziej suchy, niż miałoby to miejsce w przypadku zwykłego ręcznika.

Dlatego też, są one polecane nie tylko po kąpieli, ale również wówczas, gdy jesteśmy na basenie, albo na plaży. Poza tym ręczniki te są antystatyczne, a więc nie przyciągają kurzu czy roztoczy, co powoduje, że są one świetnym rozwiązaniem dla alergików i osób, które mają problemy z oddychaniem.

To także przemawia na ich korzyść

Wiemy już wiele, ale nadal szukamy zalet ręczników bambusowych? Jeśli tak, to warto wiedzieć, że są one bakteriobójcze oraz antygrzybiczne, a to oznacza, że nie mamy na nich nieprzyjemnego zapachu i ogólnie są zdrowsze dla naszej skóry. Taki ręcznik jest również bardzo wytrzymały, a jego właściwości bakteriobójcze sprawiają, że spokojnie możemy go prać w temperaturze 40 stopni, mając pewność, że pozbędziemy się w ten sposób wszystkiego, co nie powinno się na nim znajdować. No i jeśli jesteśmy fanami ekologii, to niewątpliwie spodoba nam się również fakt, że są one biodegradowalne i ulegają naturalnemu rozkładowi. Nie ma wątpliwości, że powinniśmy kupić dla naszego niemowlaka ręczniki bambusowe. Są one bezpieczniejsze, przyjemniejsze w dotyku, odpowiedniejsze dla delikatnej skóry dziecka. To oznacza, że jeśli raz zaczniemy z nich korzystać, to nie będziemy chcieli przestać.

Takie ręczniki bambusowe oferowane są w różnej wielkości, więc znajdziemy zarówno małe, które świetnie będą nadawały się do wycierania buzi, jak i takie, które idealnie sprawdzą się po kąpieli.

Author

Konsol