Home Motoryzacja Opel Mokka
Motoryzacja

Opel Mokka

Samochód niemieckiego koncernu Opel został przedstawiony po raz pierwszy w 2012 roku w Genewie. Opel Mokka, bo tak nazywa się sportowo-użytkowy samochód Opla jest produkowany w Korei Południowej, a od 2014 również w Hiszpanii. Samochód Opla to jeden z niewielu prawdziwie miejskich SUV-ów, które obecne są na współczesnym rynku samochodowym. Jest też pierwszym miejskim SUV-em, który został wyprodukowany przez niemiecki koncern.

Model jest dostępny w sprzedaży od 2012 roku, a klienci do wyboru otrzymali trzy wersje silnikowe. Najsłabszy z silników to jednostka benzynowa 1.6, najmocniejszy, ma pojemność 1.8.

Dostępna jest również wersja turbodiesel. Samochód nie jest dystrybuowany na każdy rynek pod tą samą nazwą. Amerykanie otrzymali Opla Buick Encore, a Anglicy – Vauxhall. Najbardziej zaskakującą cechą Opla Mokki są jego wymiary.

Jest to samochód miejski, o czym świadczy jego długość – nieco ponad 4 metry, szerokość – niecałe 1,8 metra. To bardzo niewiele, zważywszy na to, że SUV-y nie należą do najmniejszych samochodów.

Author

Konsol