Home Choroby Niesprawna twarz
Choroby

Niesprawna twarz

Twarz jest bardzo ważnym elementem naszego ciała. W dużej mierze na podstawie jej wyglądu oceniamy ludzką urodę czy też stan emocjonalny. Podczas rozmowy różnego rodzaju grymasy twarzy pokazują nasze uczucia – jest to ważny element w komunikacji międzyludzkiej.

Czasami nie trzeba nawet wypowiadać słów, żeby za pomocą miny dać drugiej osobie do zrozumienia, co chcemy jej przekazać. Właśnie z tych powodów twarz jest taka ważna, a wszystkie problemy z nią, wywołane na przykład przez syndrom Moebiusa, są z zasady dość poważne. Syndrom Moebiusa jest stanem, w którym występuje częściowy paraliż mięśni twarzy.

Pojawia się on u chorych już od urodzenia i ma charakter genetyczny. Dotknięci tą chorobą mają problem z podążaniem wzrokiem za przedmiotami oraz z wyrażaniem emocji poprzez mimikę twarzy. Ponadto, chorzy zazwyczaj mają również zeza, co dość znacząco pogarsza ich wygląd fizyczny.

Na szczęście, omawiana choroba dotyka tylko niewielką część populacji ludzkiej. Z pewnością, nie jest ona niczym przyjemnym.

Author

Konsol