Home Ekologia Nie zaśmiecaj – wykorzystaj
Ekologia

Nie zaśmiecaj – wykorzystaj

Choć obecnie utylizacja odpadów zmierza w bardzo dobrym kierunku, to jednak produkowane przez nas śmieci i tak powodują powstawanie niezliczonych odpadów miejskich. Dlatego wiele instytucji oraz programów uczula mieszkańców na zwracanie uwagi na to, co kupujemy i co dalej robimy z pozostałymi po jedzeniu odpadami.

Może warto by było zastanowić się nad tym już będąc w sklepie, czy nasze zakupy muszą składać się z tak wielu trudno rozkładalnych produktów. Chyba najłatwiejszym sposobem jest zamiana foliowej torebki na zakupy na papierową, a jeszcze lepiej, gdy będzie to siatka ekologiczna, którą zawsze możesz nosić w torebce.

Poza tym to, co na pierwszy rzut oka nie nadaje się już do użytku może się jeszcze przydać. Wystarczy tylko zastanowić się, co można jeszcze zrobić z tym plastikowym pudełkiem po owocach, czy po margarynie.

Codziennie obierasz warzywa, owoce, a obierki wrzucasz do siatki foliowej, a nie łatwo byłoby wkładać je do tego pudełka? Poza tym wszelkie piankowe tacki, puszki, nawet jak nie przydadzą się w kuchni to idealnie nadają się na plastyczne zabawy z dziećmi.

Author

Konsol