Home Podróżowanie Mały alergik na kempingu
Podróżowanie

Mały alergik na kempingu

Różnego typu alergie są utrudnieniem, ale nie muszą oznaczać rezygnacji z podróży. Wyjazd z kemping to ciągłe przybywanie na łonie natury, która dla alergików może okazać się nieprzyjemna.

Jednak wystarczy trochę ostrożności, by dziecko z alergią również mogło cieszyć się z uroków kempingowania. Kiedy nasze dziecko jest na coś uczulone, trzeba zabrać ze sobą zapas leków, które zażywa.

W przypadku alergii na pyłki roślin, zajmijmy miejsce na kempingu, które znajduje się z dala od skoszonej trawy czy uczulających kwiatów i drzew. Jeżeli ukąszenia owadów mogą być dla dziecka niebezpieczne, zrezygnujmy ze spacerów w pobliżu jezior, potoków i kwitnących kwiatów.

Na kemping zabierzmy też środek przeciwko owadom. Dziecko z astmą nie może przebywać w pomieszczeniach z pleśnią, dlatego namiot powinien być wyczyszczony i osuszony.

Jeśli maluch jest uczulony na słońce, pamiętaj, by nosił kapelusz z większym rondem. Smaruj dziecko kremami z filtrem UV każdego dnia.

Wyjazd na kemping z małym alergikiem wcale nie musi być uciążliwy i groźny. Zwiększona ostrożność pozwoli dziecku na bezpieczne wakacje.

Author

Konsol