Home Motoryzacja Impreza najlepszym samochodem Subaru
Motoryzacja

Impreza najlepszym samochodem Subaru

Debiutujący w 1992 roku, model Impreza, oznaczający w języku włoskim „osiągnięcie”, to jeden z największych sukcesów sprzedażowych japońskiej firmy Subaru. W zasadzie nikt z ówczesnych właścicieli nie przewidywał, że następca Subaru Leone okaże się, tak wspaniałym samochodem. Stworzony jako zwykła osobówka, ze średniej półki cenowej, odniosła niespodziewany sukces w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Stało się tak prawdopodobnie za sprawą idealnych wręcz właściwości jezdnych oraz napędu na wszystkie koła. Również przyśpieszenie do „setki” w około pięć sekund robi wrażenie, a doskonałe zawieszenie pozwala zmieniać pas ruchu w sposób nieosiągalny dla innych pojazdów, zwłaszcza zimą, gdy warunki pogodowe sprawiają, że wielu kierowców woli zostawić swoje auta, w ciepłych garażach. Ten pojazd sprawia wręcz wrażenie stworzonego, do tego aby pokonywać rzeczy z pozoru nieosiągalne.

Decydując się na zakup Subaru Impreza, który nie jest zbytnio popularnym samochodem nad Wisłą, można być pewnym, że auto wzbudzi zazdrość niejednego posiadacza Golfa i BMW, o czym zapewne przekonało się wielu kierowców japońskiej myśli motoryzacyjnej.

Author

Konsol