Home Nieruchomości Idealny pałac we Francji
Nieruchomości

Idealny pałac we Francji

Francja słynie z bogatej architektury i wielu zabytków, które czynią z tego kraju cel podróży turystów z całego świata. Jednym z mniej znanych, ale na pewno godnym uwagi jest „Le Palais Idéal” w Hauterives – doskonały przykład tzw. nurtu naiwnego w architekturze.

Co ciekawe cała budowla została wniesiona tylko przez jednego człowieka – Ferdinanda Chevala, który z wykształcenia nie był nawet architektem, ale. listonoszem. Cheval rozpoczął budowę w kwietniu 1879 roku.

Jak twierdził, do uczynienia tego zainspirowało go potknięcie o kamień o bardzo oryginalnym kształcie. Już następnego dnia mężczyzna wrócił na to samo miejsce, aby nazbierać więcej surowca, który następnie posłużył mu do budowy domu. Budowa „Le Palais Idéal” trwała przez następne 33 lata.

Cheval często pracował nocą, a kamienie potrzebne do budowy nosił w kieszeniach, wiadrach i taczkach. Co ciekawe pałac ten jest mieszanką różnego rodzaju stylów: rozpoznać w nim można zarówno nawiązania do Biblii jak i do hinduizmu. Cheval pragnął być pochowany w pałacu, ale niestety sąd nie wydał na to zgody.

Author

Konsol