Home Motoryzacja Honda CR-V
Motoryzacja

Honda CR-V

Honda to samochód, który jest produkowany przez japońską markę samochodową Honda od roku 1995. Po dziś dzień model CR-V doczekał się czterech edycji, z której każda wprowadzała ulepszenia zarówno w pracy silnika i zawieszenie, jak wyglądzie i ergonomii pojazdu. Auto zostało pierwszy raz zaprezentowane w Tokio i był to model CR-V I, który posiadał napęd na cztery koła oraz silnik benzynowy o pojemności 2 litrów.

Produkcja tego modelu zakończyła się w roku 2001, a rok wcześniej Honda CR-V była uznana za najpopularniejszy samochód w Australii. Druga generacja tego modelu samochodu została zaprezentowana w roku 2001. Wygląd samochodu względem pierwszej generacji został zmieniony, w zamierzeniu twórców bardziej miał przypominać miejski niż typowego SUVa.

W roku 2006 została zaprezentowana III generacja tego samochodu, który zdecydowanie różnił się wyglądem od swoich poprzedników. Przede wszystkim dlatego, że twórcy zrezygnowali tylnego, zapasowego koła. Czwarta generacja Hondy CR-V została jeszcze lepiej ulepszona i wyglądem nawiązuje do swojego poprzednika.

Author

Konsol