Home Motoryzacja Co sprawdza się podczas przeglądu samochodu?
Motoryzacja

Co sprawdza się podczas przeglądu samochodu?

Podczas przeglądu technicznego pojazdu sprawdzane są m.in. jego amortyzatory – bada się stopień w jaki tłumią drgania z tyłu oraz z przodu pojazdu.

Nasze Stacje Kontroli Pojazdów w Warszawie zlokalizowane są w kilku dzielnicach: Ursus, Ochota, Wawer Filtr oleju

Ścisłej kontroli podlega też cały układ hamulcowy. W pierwszej kolejności sprawdzana jest siła z jaką samochód hamuje. Jest to ważne, gdyż wpływa na ogólną skuteczność hamowania.

Kontroluje się zarówno hamulce przednie jak i tylne oraz hamulec awaryjny. Diagnozowany jest silnik oraz wydzielane przez niego spaliny, sprawdzane jest tez to, czy nie wyciekają z niego żadne substancje. Podczas każdego przeglądu sprawdzany jest także układ kierowniczy pojazdu oraz jego zawieszenie – taką kontrolę przeprowadza się w specjalnym szarpaku, w który samochód wjeżdża.

Diagnozowane są też światła – ich jasność oraz barwy. Sprawdzane jest również to czy oświetlenie pojazdu jest zgodne z homologacją w naszym kraju. Badane są także wszystkie kierunkowskazy – ich poprawne działanie jest warunkiem koniecznym do tego, by pojazd został dopuszczony do ruchu publicznego. W przypadku zbierania się nagaru w silniku można poddać swoje auto zabiegowi czyszczącemu np. wodorowanie silnika zielona góra.

Author

Konsol