Home Telefony Aktualizacja oprogramowań
Telefony

Aktualizacja oprogramowań

Google oraz Apple, czyli producenci oprogramowań Android oraz iOS sprzedając swoim klientom telefon z konkretnym oprogramowaniem dają mu też możliwość zaktualizowania go, gdy tylko na rynku pojawia się jego nowsza, lepsza wersja. Często jednak użytkownicy nie chcą lub też nie mogą zaktualizować swoich smartfonów i tabletów do wersji najnowszej.

Do najtrwalszych materiałów ekologicznych należy geowłóknina

W przypadku Androida jest to głównie efekt opóźnionego udostępniania uaktualnień przez producenta oraz operatorów. Przejście akceptacji oprogramowania przez kilka ogniw znacznie opóźnia jego wypuszczenie na rynek.

Niektóre urządzenia, zwłaszcza tańsze, nigdy nie otrzymują aktualizacji. Apple oraz jego iPhony są natomiast w tej kwestii wzorem do naśladowania.

Produkty tej firmy otrzymują aktualizacje iOS-a przez długie lata po premierze. Zarówno aktualizacje Androida jak i iOS-a dla iPhonów są darmowe.

Użytkownik w jednym i drugim przypadku ma też możliwość samodzielnego zadecydowania o tym, czy chce zainstalować aktualizację systemu operacyjnego czy też nie.

Author

Konsol